logo

Čarovné zimné Slovensko

čičmany v zime Zimná rozprávka na Slovensku oblaky siva História, príroda, wellness

Čarovné zimné Slovensko

To najlepšie z kultúry a prírody Slovenska

Počas 6 dní navštívime malé miesta s bohatou históriou, vychutnáme si prechádzky v zasneženej krajine, objavíme slovenské tradície. Začneme v ,,striebornom meste" Banská Štiavnica. Vybavení prilbou a čelovou lampou objavíme jej bane. Po prechádzke mestom sa zahrejeme v neďalekých kúpeľoch. Večerná prehliadka múzea oravskej dediny nám priblíži miestne tradície. Navštívime tiež historické pamiatky z čias uhorských kráľov.

Najkrajšie výhľady

Čakajú nás výhľady na mesto uprostred Štiavnických vrchov, z Chopku sa nám naskytne kruhový výhľad na okolité Tatry, pri dobrej viditeľnosti aj na Babiu horu.

Zimná turistika

Absolvujeme nenáročné túry na horské chaty v Západných a Vysokých Tatrách.

Pamiatky a kultúra

Objavíme miesta s bohatou históriou a tradíciami. UNESCO mestá Banská Štiavnica a Levoča, Ľubovniansky hrad, ako aj gotické kostoly.

Itinerár

Čo všetko môžeš zažiť

1.deň

Banská Štiavnica, UNESCO historické banské mesto. Ležiaca uprostred Štiavnických vrchov je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. Čaká nás prehliadka "strieborného mesta" a bane. Po prechádzke sa zahrejeme v neďalekých kúpeľoch Sklených Tepliciach, v unikátnom jaskynnom kúpeli.

2.deň

Presunieme sa do regióna Liptov. Lanovkou sa vyvezieme na Chopok, s krásnym kruhovým výhľadom na okolité pohoria. V prípade priaznivých podmienok absolvujeme krátku prechádzku hrebeňom Nízkych Tatier. Večer strávime v termálnych bazénoch a saunách.

3.deň

Prechádzka na Ťatliakovu chatu v Roháčskej doline. Večer návšteva múzea oravskej dediny v Zuberci, v krásnom prostredí Roháčov. Čaká nás čarovná prehliadka so zažatými lampášmi, vo vianočnom období obohatená o vianočné vinše, zvyky a koledy.

4.deň

Pozemnou lanovkou sa vyvezieme zo Starého Smokovca na Hrebienok. Odtiaľ absolvujeme krátku túru na Zamkovského chatu. Cestou späť navštívime Tatranský ľadový dóm na Hrebienku.

5.deň

Prehliadka stredovekého Ľubovnianskeho hradu v Starej Ľubovni, miesta, kde sa stretávali uhorsko-poľskí králi. Poobede navštívime Nestville Park v Hniezdnom s expozíciou liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel, kde nás zavedú priamo do výroby jedinej slovenskej whisky.

6.deň

Naše cestovanie zakončíme na Spiši, kde sa zachovali mnohé svetské aj sakrálne pamiatky z doby uhorských kráľov. Navštívime Levoču s najvyšším neskorogotickým hlavným chrámovým oltárom na svete (UNESCO), gotické kostoly v Spišskom Švrtku a Spišskej Sobote. Prechádzať budeme Spišským hradom, jedným z najväčším hradných komplexov v Európe.

Záujmové body

Zima na Slovensku

Zasnežené vrcholky hôr, wellness, kultúra a miestne tradície

Galéria

Život našich predkov

Vybrali ste si?

Radi vám splníme vaše sny o cestovaní.

Myslíte že toto je to pravé pre vás? Dobrý výber. Zimná dovolenka na Slovensku môže byť nezabudnuteľná. Pokoj od masy turistov, vďaka čomu ešte viac vynikne krása prírody a pamiatok.

Kontaktujte nás emailom alebo priamo nám zatelefonujte.

Výlet pripravíme presne na mieru podľa vašich predstáv a spätne vás kontaktujeme.

Nezabudnite uviesť dátum, počet osôb, prípadne záujem o vyzdvihnutie či ubytovanie.

Kontakt:

Email: slavic@slavic.sk
Telefón: +421 915 156 717
Facebook: Slavic travel
Instagram: Slavic travel