logo

O nás

Stručná história

S myšlienkou založenia našej spoločnosti sme sa pohrávali už niekoľko rokov. Po pôsobení v zahraničí sme si začali uvedomovať aké krásne to doma máme, a aké krásne sú tiež miesta, ktoré sme ako dobrodružní turisti niekedy len náhodou objavili v zahraničí. Sme ľudia, ktorým záleží na prírode, zachovaní hodnôt a tradícií. Chceme ukázať turistom ako sa dá cestovať inak, dobrodružne, a zároveň komfortne a bezpečne, precítiť prírodu, miestnu kultúru, objaviť skryté krásy. 

Náš tím

Experti na zážitky

Michal Babčan

Krajinný ekológ, Lyžiarsky inštruktor, Horský sprievodca

Michal Babčan

Michaela Babčanová

Sprievodca cestovného ruchu, Lyžiarska inštruktorka

Michaela Babčanová

Michal Babčan

Niečo o mne

Narodil som sa v Rajeckej doline pod Martinskými hoľami. Od malička som trávil čas v prírode a cestoval s rodičmi po Európe. S postupným dospievaním som začal navštevovať aj iné pohoria a spoznal krásu Tatier. Od tohto vzťahu k prírode sa odvíjalo aj moje štúdium na vysokej škole v odbore Krajinná ekológia, kde som nadobudol ďalšie vedomosti o fungovaní prírody. Spoznal som ľudí, s ktorými sme začali s horolezectvom a skialpinizmom, stal som sa dobrovoľným horským záchranárom. Cestovali sme stopom po krajinách ako Albánsko, Rumunsko, Kanárske ostrovy, Balkán. Postupne sme prešli celé Slovensko od najmenších pohorí až po Tatry a ďalej rakúske Alpy, ferraty v Dolomitoch, Mont Blanc. Nechýbalo ani množstvo skialpinistických túr a pretekov v zimnej prírode na Slovensku, či v Alpách. Posledné roky som pracoval a žil v Nórsku, kde som neprestával objavovať nové miesta, slávnu Trolltungu, Rallarvegen, vodopády. Mestá Bergen, či Oslo. Prevádzkujem Tatranskú saunu, v ktorej nájdete oddych a relax v prírode. Rád by som tieto krásne miesta, ktoré som navštívil a zážitky, ktoré som zažil, zdieľal na spoločných výletoch, kde bude zabezpečený profesionálny prístup horského sprievodcu, priateľa a krajinného ekológa v jednom.

Michaela Babčanová

Z môjho života

Pochádzam z malej dedinky na Liptove. Od mladého veku ma bavil pohyb v prírode, v pätnástich rokoch som sa začala venovať aktívne skialpinizmu, a odvtedy každý môj voľný čas znamenal čas v horách, na bicykli, lyžiach, či turistike. Vždy som vnímala Slovensko ako krajinu s obrovským kultúrnym a prírodným potenciálom, rozhodla som sa, že aj ja chcem raz prispieť k jeho zviditeľneniu a začala som študovať cestovný ruch. Popri vysokej škole som pôsobila sezónne na horských chatách v krásnej prírode Álp. Časť štúdia som absolvovala v Nemecku a v rámci neho aj mesačný pobyt v Mexiku. Po ukončení vysokej školy ma oslovilo Nórsko, kde som pracovala v hotelierstve a taktiež ako sprievodkyňa na Trolltungu. Počas piatich rokov som mala možnosť spoznať nádhernú krajinu s fascinujúcou prírodou. Ukázať krásy Slovenska, Nórska a iných krajín, ktoré úchvatili mňa vnímam ako poslanie a verím, že sa mi podarí spolu s tímom Slavic prispieť k cestovateľským zážitkom mnohých z vás.