logo

Slovensko jedným dychom

Oravský hrad Zaži Slovensko v jeho plnej kráse oblaky siva Hrady, zámky, príroda, kultúra

Slovensko jedným dychom

Kultúrne a prírodné naj Slovenska

Počas 7 dní navštívime malé mestá s úžasnou históriou. Začneme v "striebornom meste" Banská Štiavnica. Vybavení prilbou a čelovou lampou preskúmame jej bane. Presunieme sa do regiónu Liptov. Dedina Vlkolínec, či salaš nám priblížia miestne tradície. Objavíme prírodné poklady pralesa a jaskyne. Krásu Pienin si vychutnáme z plte. Nevynecháme ani hrady a drevené kostolíky.

Poznávanie

Spoznáme mestečká s bohatou históriou a tradíciami.

Turistika

Mierne náročnou túrou prejdeme cez najkrajšie doliny Slovenska.

Najkrajšie výhľady

Zažijeme výhľady na mesto uprostred Štiavnických vrchov, majestátny Kriváň, nedotknuté pralesy, či rieku prerezajúcu sa Pieninami.

Itinerár

Čo všetko môžeš zažiť

1.deň

Príchod do Banskej Štiavnice, UNESCO historického banského mesta. Prehliadka "strieborného mesta" a bane. Večerné kúpanie v neďalekých Sklených Tepliciach, v jaskynnom parnom kúpeli.

2.deň

Presunieme sa do regiónu Liptov. Objavíme ďalší UNESCO objekt- dedinu Vlkolínec, pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Popoludní navštívime Demänovskú jaskyňu slobody.

3.deň

Túra do srdca karpatskej divočiny, Tichej a Kôprovej doliny, pod samotným Kriváňom. Uvidíme najdlhší Kmeťov vodopád, po ceste budeme pozorovať les ponechaný na samovývoj a dozvieme sa niečo z fungovania miestneho ekosystému.
Popoludní ochutnáme tradičné špeciality na salaši.

4.deň

Presunieme sa do regiónu Spiš s mnohými zachovalými kultúrnymi pamiatkami z doby uhorských kráľov. Navštívime Levoču s najvyšším neskorogotickým hlavným chrámovým oltárom na svete aj Spišský hrad, jeden z najväčším hradných komplexov v Európe.

5.deň

V najmenšom národnom parku Pieniny nás čaká splav rieky Dunajec na plti. Pltníci nás pobavia legendami z čias, keď sa ich predkovia plavili až do Baltského mora. Navštívime múzeum Červený kláštor, kde pôsobili kartuziánski a kamaldulskí mnísi, medzi nimi aj "lietajúci " mních Cyprián.

6.deň

Navštívime stredoveký Ľubovniansky hrad so skanzenom ľudovej architektúry severného Slovenska, poobede nás čaká prehliadka najgotickejšieho slovenského mesta Bardejov (UNESCO).

7.deň

Naše poznávanie zakončíme ďalšou UNESCO pamiatkou, drevenými kostolíkmi (cerkvi) v slovenskej časti Karpát, prevažne východného náboženského rítu.

Zastávky na našej trase

Slovensko jedným dychom

História, kultúra, príroda

Galéria

hrady, lesy, mestá, kultúra

Cena od 50eur

Vybrali ste si?

Radi vám splníme vaše sny o cestovaní.

Myslíte, že toto je to pravé pre vás? Dobrý výber. Vybrali sme tie najkrajšie kúty Slovenska, známe, ale aj takmer nepoznané, rozmanité kultúrou, prírodou a históriou.

Kontaktujte nás emailom alebo priamo nám zatelefonujte.

Výlet pripravíme presne na mieru podľa vašich predstáv a spätne vás kontaktujeme.

Nezabudnite uviesť dátum, počet osôb, prípadne záujem o vyzdvihnutie či ubytovanie.

Kontakt:

Email: slavic@slavic.sk
Telefón: +421 915 156 717
Facebook: Slavic travel
Instagram: Slavic travel