logo

Nórsko

norske vodopady Nórsko voda, ľad, trolovia oblaky siva Aj toto miesto môžeš navštíviť

Nórsko

Malý okruh cez fjordy, ľadovce, náhorné plošiny

Objavte s nami jedinečnú krajinu fjordov, majestátnych útesov, pastelových domčekov. Krajinu, kde životom nevibrujú mestá, ale príroda. Krajinu vykreovanú ľadovcom.
Prevedieme vás mestom Bergen, vyjdeme na slávnu Trolltungu či už peši alebo po zaistenej ceste „viaferata“, na bicykli zdoláme 53-km Rallarvegen, objavíme hĺbku ľadovca, vychutnáme si dlhé večeri pri nezapadajúcom slnku a ďaleko viac.

Turistika, bicykel, Via ferrata

Zdoláme Trolltungu pešo alebo Via ferratou 22-km túrou, prejdeme 14 km cez národný park a ľadovec Folgefonna, 53 km Rallarvegen absolvujeme na bicykli.

Poznávanie

Spoznáme najnórskejšie mesto Bergen, región Hardanger a tajomstvo vodných elektrární. Vydáme sa po stopách budovania Bergenskej železnice, prenesieme sa aj do čias Vikingov.

Najkrajšie výhľady

Nezabudnuteľný výhľad z Trolltungy, ľadovca Folgefonna, či pohľad na vodopád Vøringsfoss z jeho vrchu, či zarezávajúce sa fjordy.

Itinerár

Čo všetko môžeš zažiť

1.deň

Prílet do Bergenu vo večerných hodinách. Ubytovanie v centre mesta.

2.deň

Bergen
Prehliadka mesta. Prejdeme sa stredovekou obchodnou štvrťou Bryggen, lanovkou alebo pešo vyjdeme za najkrajším výhľadom na Fløyen. Na obed navštívime rybí trh priamo v prístave. Možnosť navštíviť Akvariet- unikátne akvárium morských aj sladkovodných živočíchov a rastlín.Vo večerných hodinách sa presunieme do mesta Odda.

3.deň

Hardangerfjord, Trolltunga
Celodenná túra na Trolltungu, útes nad jazerom Ringedal s nádhernými výhľadmi (možnosť zvoliť si via ferratu alebo klasickú túru). Trolltunga sa nachádza v regióne Hardangerfjordu, tretieho najdlhšieho fjordu. Jeho strmé skalné bralá z jednej strany formuje ľadovec Folgefonna, z druhej strany najväčšia náhorná plošina Európy-Hardangervidda.

Klasická túra: 22 km , prevýšenie 1 200 m
Via ferrara: 6 km bicykel, 8 km lezenie+pešia túra, naspäť klasickým chodníkom 11 km

4.deň

1.alternatíva: ľadovec Folgefonna, DNT chata Holmaskjera
Túra k ľadovcu Folgefonna a prenocovanie na samoobslužnej horskej chate Holmaskjera, spravovanej Nórskym horským spolkom DNT (7 km, prevýšenie 1 562 m).
2.alternatíva: krátka túra k ľadovcu Buerbreen

5.deň

Hardangervidda, Vøringsfoss
Dopoludnia zostup z chaty Holmaskjera do Oddy (v prípade 1.alternatívy v 4.deň). Popoludní presun z Oddy do mestečka Geilo cez najväčšiu náhornú plošinu v Európe Hardangerviddu, so zastávkou pri jednom z najmohutnejších vodopádov Vøringsfoss.

6.deň

Rallarvegen, Flåm
Čaká nás 53 km bicyklová trasa s nádhernou scenériou z Finse do Flåmu. Táto cesta bola vybudovaná kvôli výstavbe železničného diela na trase Oslo-Bergen pred viac ako 100 rokmi. Naša trasa povedie z Finse-železničnej stanice v nadmorskej výške 1222 m až k fjordu. V cieli nás čaká večera s ochutnávkou lokálneho piva v tradičnej reštaurácii.

7.deň

Vikingská dedina, plavba Nærøyfjordom
Na záver navštívime vikingskú dedinu Njardarheim v Gudvangene, odkiaľ nás čaká plavba Nærøyfjordom, jedným z najkrajších fjordov s úžasnou scenériou, späť do Flåmu. Fjord si vychutnáme aj z výhliadky Stegastein.

8.deň

Presun do Bergenu. Po ceste zastávky na zaujímavých miestach napr. návšteva Stalheim, historický hotel s krásnou scenériou na dolinu a vodopád Stalheimsfossen, múzeum nórskej dediny. Odlet z Bergenu vo večerných hodinách.

Krajina fjordov, ľadovcov, jazier

Nórsko

fjordy, bicykel, turistika, divoká príroda

Galéria

zážitky, divočina, dobrodružstvo

 • Sedemdňový zájazd do Nórska

 • Od 1 299 €
  pri skupine 5-8 osôb
 • Ubytovanie (hotel s raňajkami/chatky)
 • Služby sprievodcu
 • Transfer v rámci Nórska
 • Požičanie bicyklov
 • Vstup do Vikingského múzea
 • Plavba fjordom
 • Letenka (možnosť zabezpečiť letenku Krakov-Bergen)

Voľné termíny

Od jari do jesene

 • 29.August-5.September 2022

Vybrali ste si?

Radi vám splníme vaše sny o cestovaní.

Myslíte že toto je to pravé pre vás? Dobrý výber. Nórsko je úžasná krajina ktorá určite prekvapí aj skúseného cestovateľa. Nekonečené fjordy, obrovské vodopády, náhorné plošiny. Krajina, ktorá stojí za návštevu!

Kontaktujte nás emailom alebo priamo nám zatelefonujte.

Výlet pripravíme presne na mieru podľa vašich predstáv a spätne vás kontaktujeme.

Nezabudnite uviesť dátum, počet osôb, prípadne záujem o vyzdvihnutie či ubytovanie.

Kontakt:

Email: slavic@slavic.sk
Telefón: +421 915 156 717
Facebook: Slavic travel
Instagram: Slavic travel